poniedziałek, 15 września 2014

Co nowego? Nowości wydawniczeWitam drodzy mili :) Takiego postu jak ten dzisiejszy jeszcze nie było. Wiem, że dużo osób czyta książki. Pasjonuje się tym. Czeka z niecierpliwością na nowości wydawnicze. Jeśli interesują Ciebie takie rzeczy, zapraszam do przeczytania dalszej części wpisu.W księgarniach jest ogrom książek - tych najnowszych jak i bestsellerów. Jedne w przystępnych cenach, inne zrobią nam maleńką dziurę w portfelu. Jedno wiadomo - warto czytać. Nie ważne jaki gatunek, ważne jest czytanie i poszerzanie wiedzy. Więc wybieramy się do biblioteki lub księgarni w poszukiwanie interesujących nas dzieł. Co warto kupić i przeczytać we wrześniu?
  • Marek Krajewski - Władca liczb


"Wrocław to brama do piekła. Kiedy przez nią przejdziesz, nie ma już odwrotu. Zmęczony życiem Popielski dostaje nowe zlecenie. Proste z pozoru śledztwo w sprawie syna pewnego hrabiego zaczyna zupełnie nowy rozdział w historii detektywa i miasta. Wrocław staje się przejściem do mrocznego świata, niebezpiecznym labiryntem. Wystarczy o niewłaściwej porze znaleźć się w niewłaściwym miejscu i otwiera się brama do piekieł. Tutaj okrucieństwo nie ma granic. Tutaj śledzisz każdy gest twojego oprawcy. Tutaj zaczynasz żyć według jego reguł."

Gatunek: Sensacja, Kryminał
Wydawnictwo: Znak
Cena: 32,90 zł
Data dystrybucji: 8.09.2014
Strona: ZNAK

  • Deborah Mckinlay - Cała nadzieja w Paryżu


"Napisany do amerykańskiego pisarza list, w którym Eve zachwyca się wyjątkowo plastycznie oddaną przez niego sceną kulinarną, staje się początkiem znajomości, która powoli przemieni życie ich obojga.

Eve jest po czterdziestce, jej mąż mieszka z drugą żoną, córka wyprowadziła się do Londynu. Z kolei Jackson, który wydał już kilka powieści i ma grono swoich wiernych czytelników, czuje, że w jego własnym życiu wciąż wieje pustką. Oboje mają to samo hobby: gotowanie. Pasja do odkrywania smaków i aromatów ich zbliża, ale życie otwiera przed nimi więcej niespodzianek.

Pełne realizmu i ciepła postacie, narracja wolna od płaskiego sentymentalizmu, życie płynące w rytmie słodko-gorzkich rocznic i rodzinnych wydarzeń – książka, którą smakuje się z przyjemnością, bez fastfoodowego pośpiechu, z uśmiechem, refleksją, nutą optymizmu i palącym zaciekawieniem."

Gatunek: Powieść
Wydawnictwo: Feeria
Cena: 29,90 zł
Data dystrybucji: 24.09.2014
Strona: Feeria

  • Sue Monk Kidd - Czarne skrzydła


"Nowa książka autorki światowego hitu Sekretne życie pszczół. Numer 1 na liście bestsellerów New York Timesa, wyselekcjonowany do ekskluzywnego klubu książkowego Oprahy Winfrey!Sarah Grimké jest środkową córką sędziego sądu najwyższego Karoliny Południowej, plantatora zaliczanego do elity Charlestone. Matka nazywa ją odmienną, ojciec twierdzi, że jest wyjątkowa. Na swoje 11 urodziny dostaje niecodzienny prezent – wyciągniętą z czworaków i obwiązaną lawendowymi wstążkami czarnoskórą Hetty, zwaną Szelmą. Sarah nie chce „takiego prezentu”, czuje, że drugiego człowieka nie można posiadać... To dopiero początek jej problemów. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, wspaniała powieść, która prowadzi nas w głąb do korzeni stanów południowych Ameryki, ukazując świat szokujących kontrastów, gdzie piękno współistnieje z brzydotą, a prawość towarzyszy na co dzień okrucieństwu. To nowe spojrzenie na problem niewolnictwa, niezwykła pochwała siły przyjaźni i siostrzanej miłości, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, świadectwo walki o wolność i prawo do głosu. Prawa do książki sprzedano dotychczas do kilkunastu krajów, a nad ekranizacją „Czarnych skrzydeł” pracuje już firma producencka Ophry Winfrey - Harpo Films."

Gatunek: Powieść
Wydawnictwo: Literackie
Cena: 28 zł
Data dystrybucji: 25.09.2014

  • Bass Jefferson - Złodziej kości

"Bill Brockton, antropolog sądowy, ma potwierdzić ojcostwo na podstawie próbek pobranych z ekshumowanych zwłok. Z pozoru rutynowe badanie naprowadza go jednak na ślad znacznie poważniejszej sprawy. Chodzi o „złodziei kości”, zajmujących się nielegalnym handlem ludzkimi organami wykradanymi od zmarłych. Brockton podejmuje współpracę z FBI, wykorzystując jako przynętę zwłoki z Trupiej Farmy."

Gatunek: Kryminał
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 35 zł
Data dystrybucji: 17.09.2014
Strona: Dolnośląskie

  • Małgorzata Czyńska - Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów

"Były natchnieniem największych artystów. Oni zapewnili im nieśmiertelność. Obrazy jednak nie mówią o tych kobietach wszystkiego... Malowałam królów i prostytutki – mówiła Tamara Łempicka, jedna z największych polskich malarek ¬– tych, którzy są dla mnie inspiracją i powodują, że czuję wibracje. Dora Maar, spytana o obrazy ukochanego, powiedziała po śmierci artysty: Być może na ścianach w galerii byłyby warte pół miliona. Na ścianach kochanki Picassa mają dodatkową, historyczną wartość. Gdy żona Vermeera sprzedawała piekarzowi ostatnie obrazy męża, by wyżywić ósemkę swoich dzieci, od dawna już nie miała słynnych kolczyków, które widnieją między innymi na obrazie Dziewczyna z perłą. Samobójstwa z miłości, wielkie namiętności i okrutne zdrady. Rodzinne tajemnice, o których się nie mówi. Historie kobiet z obrazów są zaskakujące i do bólu prawdziwe. Ludzkie. Często pełne ciepła. Czasem tragiczne. Zawsze fascynujące. Za każdym obrazem, który podziwiamy, kryje się prawdziwe życie. Pełne pasji, erotyzmu i oddania malarstwu. Niezwykłe osobowości, femmes fatales, kobiety wyzwolone, muzy. To nie przypadek, że właśnie one pozowały do najsłynniejszych obrazów. Wszyscy znamy ich twarze. Czas poznać ich losy"

Gatunek: Biografia
Wydawnictwo: Znak
Cena: 39,90 zł
Data dystrybucji: 10.09.2014
Strona: ZNAK

  • Andrew Miller - Oczyszczenie

"Nagroda COSTA dla Książki Roku!„Jeśli podobało się wam »Pachnidło« Patricka Süskinda, ta książka was zachwyci”. Jest 1785 rok, rewolucja francuska wisi w powietrzu. Najstarszy cmentarz Paryża jest przepełniony, ziemia wyrzuca na wierzch grzebane w niej ciała, a opary zatruwają miasto i odurzają jego mieszkańców. Młody inżynier Jean-Baptiste Baratte dostaje od króla zadanie oczyszczenia nekropolii. Na Cmentarzu Niewiniątek odkrywa, że czasem rozkład toruje drogę dla nowego początku. . . Andrew Miller odmalowuje Paryż światłocieniem, w głęboko sensualnej, niejednoznacznej prozie. W „Oczyszczeniu” każda postać nosi w sobie tajemnicę, a pod powłoką miejskiego brudu kryje się zaskakująca prawda o człowieku i historii."

Gatunek: Powieść
Wydawnictwo: Znak
Cena: 39,90 zł
Data dystrybucji: 10.09.2014
Strona: ZNAK

Co byście przeczytali? Co czytacie teraz? 


1 komentarz:

  1. Stąd raczej nic bym nie przeczytała :/ Obecnie czytam " A jeśli ciernie " <3

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zostawienie komentarzy.
Jeśli spodobał Ci się blog, to zapraszam do obserwacji.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na: blackandwhiteblogspot@gmail.com